Як знайти постійне житло в Калгарі?

Як знайти постійне житло в Калгарі?

Gala
Gala
Published on October 22, 2022

Де шукати житло на довгий період в Калгарі?


Місто пропонує великий вибір різних пропозицій для будь-якого бюджету та побажань, але знайти і домовитись про арену новоприбулому не дуже легко. Чому неохоче здають новоприбулим ми напишемо нижче, а зараз про варіанти житла та розташування районів.


1. Вибір типу житла

Існують різні види житла, у яких варто розібратися:

 • Apartment (Квартира) Відповідно до визначення Корпорації іпотечного кредитування і житлового будівництва Канади (CHMC), до квартир належать як помешкання в малоповерхових будинках без ліфтів, так і різні помешкання в будинках із ліфтами. Доступні зручності в багатоквартирних будинках можуть відрізнятися: у деяких можуть бути встановлені пральні машини із сушарками, в інших передбачені повноцінні пральні; у деяких є спільні кімнати для відпочинку й спортзали, басейн.
 • Condo (Кондомініум) Це житло (квартирного типу) у багатоповерхових будинках. Мешканці кондомініумів зазвичай мають доступ до спільних зручностей, розташованих у будівлі: спортзалу, басейну, кімнати для відпочинку тощо. Відрізняються тим, що у будинку лише квартири під аренду. В цьому домі не живуть власники, і правила залежать від конкретної керуючуї компанії
 • Shared (Мебльовані кімнати) Відповідно до CMHC мебльовані кімнати в будинках здаються в оренду окремим особам. Кухня, ванна кімната та вітальня зазвичай спільні для всіх орендарів.
 • House (Приватний будинок) CMHC включає до будинків таунхауси, дуплекси, двоквартирні будинки й окремі будинки. Будинок може мати від двох до трьох окремих квартир, розташованих на різних поверхах. Будинок, розділений на два помешкання, називається дуплекс, а на три — триплекс.
 • Basement (Квартири на цокольних поверхах) також часто використовуються для проживання. Такі квартири просторіші за більшість інших квартир і мають перевагу у вигляді доступу до деяких місць надворі, наприклад внутрішніх двориків, майданчиків, садів і стоянок.
 • Loft (Квартири-студії) Такі квартири можна знайти в багатоквартирних будинках і кондомініумах. Квартири-студії відносно менші за площею, і в одній кімнаті розміщується спальня і вітальня.  

У розміщеній пропозиції при описі ви зустрінете позначення bd 1, bd 2 і так далі - це позначає кількість спальних кімнат. відрізняє канадські пропозиції від звичайних пропозицій в Україні, те що спальною кімнатою вважається обов’язково окремо закрите приміщення. 

Примітка! Тобто кухня та їдальня (часто великі) відокремленні і не рахуються за окрему кімнату навіть якщо там можна розмістити без незручностей одне чи два спальні місця. 

Ba - позначення ванної кімнати, поряд пишуть кількість.

Особливості приміщень.

Примітка! Для людей, які хочуть мінімізувати витрати на житло треба звернути увагу на basement, житло такого рівня звичайно нижче по ряду умов: прохолода та сирість від землі, маленькі вікна на високому рівні від пола, мала кількість природного світла. І все ж кожна пропозиція унікальна, уважно дивиться фото, та опис - basement може включати камін, великі панорамні вікна і гарний задній двір, а власник враховує комфортну температуру за допомогою обігрівачів, або доброї системи власного обігріву. До того площа приміщення звичайно більша, а ніж у аналогічних за ціною apartment, або condo.


2. Розташування житла, вибір района.

Місцеві рієлтори використовують для позначення рекомендованих районів таку схему

Фото схеми 

Чому східна частина на їх увагу не дуже підходить для проживання українцям:

 • багато промислових об‘єктів та виробництв.
 • Щільність населення складається у своїй перевазі з людей східних національностей ( Пакистан, Індія, Ірак, Афганістан та інші)Це ні в якому разі не дає характеристику в негативному ключі. Але знайти людину для бесіди на рідній мові поблизу буде важко.
 • Більша криміналістична ситуація. Подробицями ми не цікавились, та деякі дані були озвучені представниками поліції. Як приклад: 80% викрадених авто були знайдені саме на цій території. 

Чим керуватися при виборі района:

 • Близкість сітроену (міського швидкісного трамваю). Цей транспорт на даний момент іде другим по зручності після приватного авто. Але і ціна при близькому розташуванні зупинок відрізняється в більший бік.
 • Автобусні маршрути та зупинки. 
 • Наявність магазинів. Подивіться чи є поблизу вибраного житла місця для купівлі продуктові, чи зручно вам туди дійти ( доїхати)
 • Якщо є діти . Близькість школи. Подивіться на сайті яка школа найближча, чи може дитина зранку безпроблемно потрапити на навчання? Не забувайте про schoolbus, які працюють у школах. 
 • Відстань до роботи. Якщо ви вже маєте офер або розуміння місцезнаходження основних місць праці.

Якщо хочете передати пошук житла ріелтору.

По ряду причин ви можете передати право пошуку та вибору житла ріелтору. Процент за свою роботу звичайно складає приблизно 30% від місячної оренди житла.


3. Ресурси для пошуку

1. https://www.rentfaster.ca

2. https://realtor.ca

3. https://www.kijiji.ca

4. Marketplace від Фейсбук

5. https://www.bwalk.com/en-ca/

6. Просто ходити по району, заходити до менеджерів в будинки. 

7. https://www.facebook.com/marketp../category/propertyrentals 

8. https://www.alberta.ca/landlords-tenants.aspx

 9. https://www.landlordandtenant.org/

Є групи в фейсбуці, де ви можете звернутись з питаннями житла і отримати допомогу:

Спільнот дуже багато і в можете використати пошук у соцмережі. 

Крім цих основних ресурсів є багато організацій, які на даний момент допомагають з пошуком житла. Таблицю з корисними контактами ми взяли з одного із телеграм каналів, його збирали інші новоприбулі на небайдужі. Подивитись можна за посиланням

Примітка! Якщо пропозиція занадто приваблива, це, імовірно, шахрайство. Не робить жодних оплат, поки не перевірите помешкання особисто та не підпишете відповідні документи.


4. Пошук пропозицій, які відповідають вашим критеріям

Під час пошуку прийнятного житла користуйтеся фільтрами, щоб зменшити доступні варіанти, а під час спілкування з ріелтором обов’язково повідомте про свої побажання.

Пропонуємо кілька питань, які варто поставити власнику житла та/або ріелторові:

 • Що входить в орендну плату: дізнайтеся, що включено в орендну плату, а що ні. Це стосується водопостачання, електропостачання, опалення, кондиціонування, інтернету й кабельного телебачення. Крім того, плата за паркування може стягуватися окремо. Більшість помешкань у Канаді мають укомплектовані кухні з усіма необхідними приладами. Проте краще уточнити це питання заздалегідь.
 • Домашні тварини: якщо у вас є домашня тварина або ви плануєте її завести, дізнайтеся, чи немає в будинку обмежень щодо цього.
 • Політика щодо гостей: залежно від типу помешкання можуть існувати правила й обмеження стосовно запрошення гостей або дотримання «тихих годин».
 • Правила оформлення інтер’єру: деякі власники житла можуть забороняти вносити постійні зміни в помешканні. Можливо, вам не заборонено оформляти помешкання під себе шляхом розвішування фотографій або картин, установлення пристроїв на стіни тощо, проте завжди краще уточнити.
 • Тривалість оренди: не кожне орендоване житло здається на рік; деякі власники житла можуть просити вас погодитися на коротший або довший термін оренди.
 • Дата заселення: зазвичай оголошення про доступність помешкання для оренди з’являється за два місяці до можливої дати заселення (наприклад, оголошення про оренду квартири опубліковане 1 серпня, а звільняється вона 1 жовтня). Крім того, більшість власників здають житло з першого дня місяця. Проте завжди можуть бути винятки, тому варто заздалегідь обговорити це питання з ріелтором та/або власником житла.

5. Підготовка обов’язкових документів

Щоб отримати можливість орендувати житло, ви маєте надати певні документи, які підтвердять, що ви можете вносити орендну плату вчасно й що таке житло відповідає вашому бюджету. Власники житла можуть попросити вас надати:

 • лист про працевлаштування з інформацією про заробітну платню;
 • звіт про кредитні операції;
 • рекомендації (від друзів, членів родини або попередніх власників житла в Канаді);
 • виписки з банку.

Як подолати недовіру ленлорда при оренді приміщення


 • Новоприбулі, які тільки приїхали, та не мають кредитної історії, можуть показати наявність коштів, достатніх для оплати вартості кількох місяців оренди, або заручитися підтримкою місцевого поручителя. 
 • Знімали короткострокове житло чи жили у волонтерів - попросіть лист, який може характеризувати вас як порядну людину. 
 • Маєте вже пропозицію по роботі, обов‘язково це вкажіть.
 • Цінуються волонтерські заходи, приймали участь і допомагали іншим- розкажіть про це.
 • У супровідному листі пишіть, що можете оплатити 2-3 місяця наперед(якщо можете) 

Є окремі правила , якими керуються арендарі або керуюча компанія, до них може належати: відсутність тварин або дітей, рівень шуму у якісь години, прибирання снігу біля свого будинку та багато іншого. Питайте і уважно читайте оголошення.

Примітка! Канадці серьезно ставляться до платоспроможності та благонадійності свого клієнта, бо якщо ви не зможете сплачувати житло, а з вами мала дитина, то по закону, він не зможе вас виселити. Тільки через урядові інстанції, а це час і клопоти.


6. Підписання договору оренди

Договір оренди — це документ, у якому оформлюються ваші домовленості з власником житла. У ньому зазначається розмір орендної плати, яку ви маєте сплачувати, і термін оренди, а також інші правила, наприклад щодо домашніх тварин і паління, щодо того, що відбувається в кінці терміну оренди тощо.

Після того як ви приймете рішення щодо оренди квартири, будинку чи кондомініуму, вам слід подати заявку власнику житла. Якщо вашу заявку орендатора буде прийнято, власник житла надасть вам договір оренди для ознайомлення і підписання. Після завершення цих основних формальностей вам потрібно зробити всі необхідні платежі (залежно від вашої провінції це може бути оплата за перший і останній місяць оренди, забезпечувальний платіж, завдаток за ключі, домашніх тварин, сплата страхування нерухомості тощо).

 • Договір оренди — це важливий документ, який потрібно зберігати в безпеці. Він може знадобиться вам для інших адміністративних завдань, наприклад під час подання заявки на отримання водійського посвідчення, отримання страхування.
 • Обов’язково уважно прочитайте договір оренди та перевірте, чи немає до нього додатків від власника житла. Навіть якщо ви підписуєте договір оренди з додатковими положеннями, якщо вони не передбачені Законом про оренду житла, чинним у конкретній провінції, за законом ви не несете відповідальність за них.

На цьому етапі деякі власники житла можуть вимагати від вас оформлення страхування орендаря. Таке страхування пропонують різні компанії, тож підберіть те, що підійде саме вам.

Примітка! Якщо ви винаймаєте житло в субаренду від існуючого орендаря, фіксуйте всі платежі, які ви робите. Якщо ви сплачуєте за оренду готівкою, вимагайте квитанцію. Крім того, зберігайте всі рахунки за комунальні послуги.

Після подання всіх необхідних документів і здійснення оплат власник житла передасть вам ключі від вашого нового дому.


7. Оформлення комунальних послуг на ваше ім’я

Зазвичай орендарі переїжджають до помешкання, яке раніше займали інші люди. Тому деякі комунальні послуги (наприклад, електропостачання) потрібно переоформити на ваше ім’я.

Примітка! Електропостачанням займаються різні компанії, тому обов’язково дізнайтеся правильну назву тієї, що обслуговує ваш будинок. Для цього зверніться до власника житла, ріелтора та/або домоуправління. Процес реєстрації для переоформлення електропостачання відбувається онлайн. Зазвичай підтвердження надходить протягом доби. Вам не потрібно самостійно кудись приходити, щоб владнати це питання.


8. Заселення

Після підписання договору оренди, отримання ключів і переоформлення комунальних послуг настає час заселення! Дізнайтеся у власника житла та/або домоуправління, чи не потрібно вам заповнити додаткові папери вже після заселення.

Примітка! У більшості кондомініумів і багатоквартирних будинків вантажні ліфти працюють у певні дні й години. Потурбуйтеся про те, щоб забронювати ліфт заздалегідь для великих речей і меблів.
Корисні події